OČistené a uvarené
Zemiaky - guľôčky

bez éčiek / bez konzervantov Dozvedieť sa viac

AMERICKÉ ZEMIAKY
Varené

bez éčiek / bez konzervantov Dozvedieť sa viac

OČistené a uvarené
Zemiaky - mesiačiky

bez éčiek / bez konzervantov Dozvedieť sa viac

28 október 2021 Zemiaky v umení.

1888 Vincent Van Gogh: Zemiaky v žltej miske. Vincent Willem van Gogh (1853 – 1890) sa stal jedným z najznámejších maliarov v histórii svetového výtvarného umenia a po Rembrandtovi je dnes považovaný za najväčšieho holandského maliara. Svojím štýlom patrí Gogh najvýraznejšie k fauvistom, expresionistom a z časti tiež medzi ranú abstrakciu. On sám sa považoval za postimresionistu a expresionistu.

Na začiatku jeho kariéry boli Van Goghove obrazy tmavé a pokojné. Ale ako sa jeho umelecké štúdium a cesty rozširovali, tak sa rozširovalo aj jeho používanie farieb. Vplyv Rubensa a japonských umelcov doňho pomaly vtlačil „emocionálnu hodnotu svetlých farieb“.

Vincent v roku 1888 utiekol z mestského života do Arles na juhu Francúzska. Svetlo a farby Provensálska poskytli prostredie vhodné pre jeho najznámejšie diela: „Váza so slnečnicami“, „Vincentova spálňa“, „Nočná kaviareň“ a „Zátišie so zemiakmi v žltej miske“.

Na najznámejšom obraze s témou zemiaky, žlté odlesky zemiakov odzrkadľujú žiarivú, slnečnicovo-žltú misku. Tieň misky je fialovo-modrý zmiešaný s bielou, pozadie je teplé svetlo – zlatohnedé. Rukopis diela je typický jeho autorovi.

Kde kúpite naše výrobky

facebook instagram

Obchodné oddelenie

Chceš s nami spolupracovať? Neváhaj nás osloviť.

+421 903 518 131 obchod@potravinarska.sk